Biciclist în vârstă de 11 ani, accidentat de o mașină în Sebeș. A fost transportat de urgență la spital
Potrivit IPJ Alba, copilul a ieșit de pe trotuar, nu s-a asigurat și a ajuns în fața mașinii care se afla în deplasare, fiind acroșat de aceasta. Minorul a suferit leziuni, dar în momentul în care a fost preluat de ambulanță se afla în stare de conștiență.
UPDATE: Potrivit IPJ Alba, „un minor de 11 de ani, din Municipiul Sebeș, județul Alba, în timp ce circula cu bicicleta pe trotuarul străzii Viilor, pe direcția de mers Sibiu-Sebeș, s-a angajat în traversarea părții carosabile pe bicicletă, fără să se asigure și a intrat în coliziune cu autoturismul condus regulamentar de L.G.D. de 29 de ani, din comuna Galda de Jos, județul Alba.
În urma producerii accidentului, minorul a suferit leziuni corporale grave, fiind transportat ulterior la Spitalul Judeţean Sibiu - Secţia chirurgie pediatrică, pentru investigații și tratament de specialitate.
Față de L.G.D., cercetările sunt continuate de către polițiști sub aspectul comiterii infracţiunii de vătămare corporală din culpă.”
ȘTIREA TA — trimite informații foto/video la Alba24
Publică Anunț Gratuit pe Alba24.ro
Publica un anunt gratuit





Comentarii (0)