Connect with us
Publicitate

ACTUALITATE

BLACK FRIDAY 2017: Reduceri pe până la 90% la magazinele online care s-au înscris în program. LISTA


Publicat

În noiembrie, sunt anunţate mai multe perioade de reduceri Black Friday 2017. La unele magazine reducerile deja au și început, iar multe dintre acestea aşteaptă data de 17 noiembrie, când cele mai multe magazine online vor organiza evenimentul de reduceri. Zi de zi noi comercianţi îşi anunţă planurile pentru Black Friday. Cei care vor să-şi cumpere lucruri pe care şi le-au dorit de mult timp sau pur şi simplu doresc să-şi completeze garderoba să își cumpere articole sport sau să își înnoiască mobilierul din casă, să achiziţioneze gadgeturi, electrocasnice şi alte obiecte au posibilitatea de a beneficia de preţuri promoţionale, la sfârşit de toamnă.

În România, Black Friday 2017 se organizează în data de 17 noiembrie. Conform tradiţiei americane, Black Friday 2017 este în ultima vineri a lunii noiembrie, adică pe 24 noiembrie 2017. Este posibil să fie însă două perioade de reduceri, care se pot extinde peste ambele weekend-uri sub numele de Black Weekend 2017. Sunt 110 magazine care şi-au anunţat participarea la eveniment, potrivit blackfriday-romania.com.

Unele magazine au anunţat deja reducerile de Black Friday.

evoMAG: a doua etapă de reduceri, în perioada 7-14 noiembrie

La evoMAG, sunt reduceri în perioada 7 – 14 noiembrie. Va fi Black Friday şi pentru firme, acestea având posibilitatea de a primi discounturi la echipamente electronice şi servicii personalizate şi gratuite.

De exemplu, laptopuri de la 899 lei sau, altele (segment business) cu până la 25% reducere, imprimante (până la 47% discount), routere wireless (până la 60% preţ redus), televizoare (preţuri de la 329 de lei şi discounturi de 50%).

FashionSport.ro- magazin online de haine, încălțăminte și accesorii sport: reduceri până la 80%

Siteul prezintă reduceri de până la 80% la articolele de pe stoc și reduceri de la 50-70% la articolele din depozitul din Marea Britanie. Trebuie să luați în calcul că produsele din UK ajung la dumneavoastră după comanda în termen de 8-10 zile, iar la cele aflate pe stoc în 24 de ore, doar că, la acestea din urmă oferta este limitată. FashionSport.ro scoate la vânzare și preia comenzi în perioada reducerilor de toamnă pentru peste 10.000 de articole sport ( încălțăminte și îmbrăcăminte sport dar și foarte multe accesorii) de la peste 100 de branduri mari cum ar fi NIKE, Adidas, Under Armour, Sneckers, New Ballance, No Fear, Londsdale, Karrimor, Nevica.. etc. Articolele sunt atât pentru bărbați și femei cât și pentru copii.

 

eMAG: peste 2 milioane de produse, la reducere

În acest an, la eMAG, Black Friday este pe 17 noiembrie, cu peste 2 milioane de produse inclusă în oferta cu reduceri.

Vor putea fi cumpărate la preţuri mai mici: televizoare, telefoane, laptopuri, haine şi articole sportive, electrocasnice, anvelope, mobilă, jucării sau accesorii pentru casă şi grădină.

Fashion Days: reduceri de până la 90%

Site-ul online Fashion Days va avea campania Black Friday 2017 începând cu data de 16 noiembrie, seara, până în 17 noiembrie, toată ziua. Fashion Days anunţă că va avea 1 milion de articole de îmbrăcăminte, încălţăminte, accesorii, cosmetice şi home & deco, cu reduceri până la 90%.

Utilizatorii aplicaţiei de mobil Fashion Days vor putea comanda mai devreme decât pe website, utilizatorii fiind notificaţi în acest sens.

De Black Friday, la Fashion Days, preţurile vor porni de la 59 de lei pentru geci de sezon, genţi pentru femei, rochii, botine şi pantofi pentru femei, haine pentru copii şi de la 129 de lei la încălţăminte pentru bărbaţi. Sunt câteva exemple.

Black Friday la Orange, pe 17 noiembrie

Şi la Orange va fi Black Friday, pe 17 noiembrie. În aplicaţia Contul meu, campania începe cu 24 de ore mai devreme. Clienţilor li se oferă vouchere înainte de eveniment, care pot fi folosite pentru o reducere de 10%, care se aplică la valoarea întregului coş de cumpărături. Pentru a beneficia de discount, trebuie să cumpere cel puţin un telefon împreună cu activarea sau prelungirea unui abonament pe 24 de luni. Se poate folosi un voucher pe comandă şi un utilizator poate accesa maxim trei. Acestea pot fi solicitate în perioada 6 – 15 noiembrie 2017.

Campanie pentru pensionari la Vitacom

În perioada 6 – 11 noiembrie, în magazinele Vitacom din toată ţara, pensionarii beneficiază de reducere de 20% la mai multe articole din categoriile: securitate, îngrijire personală, iluminat, prelungitoare, cabluri şi conectică şi piese de schimb. Trebuie să cumpere de cel puţin 50 de lei.

F64: Black Friday în perioada 17-19 noiembrie

În cele trei zile, magazinul foto-video va avea reduceri de până la 60% la sute de produse şi pachete dedicate tuturor tipurilor de fotografi.
De „Black Friday pe modul Wishlist”, sunt preţuri speciale, de exemplu, la aparate DSLR, Mirrorless, obiectivele foto, camerele de acţiune, drone, camere video şi accesorii.

Flanco: până la 80% reduceri, până în 19 noiembrie

La Flanco, reducerile au început încă din 27 octombrie. Până în 19 noiembrie, clienţii pot cumpăra produse reduse până la 80%. Preţuri cu discount sunt, de exemplu, la smarthpone-uri, tablete, ceasuri, smartband-uri, accesorii.

Elefant.ro: Și siteul elefant.ro a lansat campania de reduceri. Cele mai mari sunt la parfumuri, cosmetice și ceasuri

Cel.ro a lansat un catalog de oferte și reduceri pentru Black Friday Romania 2017. Sunt prezentate reduceri la  telefoane, ceasuri, electrocasnice, masini de spalat, televizoare, laptopuri, carti.

Recomandări de Black Friday

Dacă preţul unui produs este surprinzător de scăzut, căutaţi informaţii despre comerciant. Sunt site-uri care vă permit să vă faceţi o imagine despre companii, potrivit saga.co.uk. De exemplu, este înregistrată la o adresă credibilă, de cât timp funcționează, tranzacţionează sub un alt nume, compania a avut un statut diferit. De asemenea, puteţi căuta în mediul online recenzii de la clienți. Sau comandați cu plata la primirea coletului, iar cand platiți verificați datele de pe factură. La magazinele care nu va emit factura, pe lângă faptul că fac evaziune fiscală nu veți putea returna produsul în cazul în care nu vi se potrivește sau prezintă defecțiuni.

Dacă cumpărați online, verificați întotdeauna că pagina de plată este sigură, pentru a vă proteja astfel plățile.

Dacă tot nu sunteți sigur despre un comerciant sau despre serviciul pe care îl oferă, căutați în forumuri de cumpărături și de tranzacționare. Membrii vor împărtăși experiențele lor legate de timpul de livrare, serviciul pentru clienți și multe altele.

Vom actualiza permanent acest articol, pe măsură ce primim noi informaţii.

surse: go4it.ro, blackfriday-romania.com, dcnews.ro,



ȘTIREA TA - Dacă ești martorul unor evenimente deosebite, fotografiază, filmează și trimite-le la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *


Publicitate

EDUCAȚIE

LUNI: „Distanțați, dar împreună”. Proiect educațional internațional dedicat Marii Uniri, organizat de Inspectoratul Școlar Alba

Publicat

Luni, 30 noiembrie 2020, începând cu ora 12:00, la Alba Iulia se va desfășura webinarul dedicat Marii Uniri. Școli din Republica Moldova și 10 județe din țară au răspuns invitației Inspectoratului Școlar Județean Alba de a sărbători, și în acest an, România Mare.

Proiectul educațional internațional, „Distanțați, dar împreună!” s-a născut din dorința de a cultiva respectul pentru valorile naționale autentice, sentimentul de apartenență la identitatea de neam și nevoia de colaborare, chiar și în situația pandemică în care ne aflăm. „România înseamnă Mama și Tata, înseamnă drumul prăfuit ce duce spre casa bunicii, e „Galbenă gutuie” din colind, e mirosul cozonacilor din ziua de Crăciun, e vocea doamnei învățătoare, e sunetul tălăngii din deal, e graiul dulce moldovenesc, e calmul ardelenesc, e mândria bănățenilor și iuțeala muntenilor. România e valul Dunării ce-și spune povestea mării, mănăstirile și ruinele cetăților ascunse prin cărțile cronicarilor, doina sufletului, Soarele din noi, e…ACASĂ” – se arată în Argumentul proiectului.

26 de elevi din școli din Republica Moldova și județele Alba, Arad, Bistrița, Constanța, Galați, Ialomița, Ilfov, Maramureș, Olt, Suceava, Vâlcea și municipiul București vor rosti gândurile lor către Țară, vor prezenta tradițiile zonei în care locuiesc și vor cânta „Deșteaptă-te, române!” și vor discuta despre semnificația Marii Uniri de-a lungul istoriei noastre.

Proiectul este coordonat de inspector școlar general adjunct, prof. Elena Ignat și de inspectorul pentru activități educative extrașcolare, prof. Gabriela Marina.

Evenimentul va fi transmis pe pagina de facebook a ISJ Alba.

Citeste mai mult
Publicitate

EVENIMENT

VIDEO: Pe autostradă de la Alba Iulia la Aiud, doar la vară. Ce spune CNAIR despre deschiderea lotului 2 al Autostrăzii A10

Publicat

Șoferii vor putea circula pe cei 24,25 de kilometri din Autostrada A10 Sebeș – Turda, între Alba Iulia și Aiud, până la mijlocul anului viitor, a precizat directorul general al Companiei Naționale pentru Administrarea Infrastructurii Rutiere (CNAIR), Mariana Ioniță. 

„Sebeş-Turda lotul doi a revenit pe program normal şi de asemenea va fi dat în trafic în prima jumătate a anului viitor”, a explicat directorul CNAIR, într-un interviu acordat pentru Ziarul Financiar.

Potrivit ultimelor raportări ale CNAIR, stadiul fizic actual al lucrărilor pe lotul 2 al Autostrăzii A10 Sebeș – Turda este de 75,98 %, iar cel financiar de 65,47 %. Data finalizării celor 24,25 km este 30 noiembrie 2020, însă datorită contractului de proiectare și execuție cu întârzieri majore înregistrate, a fost acordată de către inginer o extensie de timp până la data de 3 decembrie.

Tot pentru data de 3 decembrie a fost anunțată și deschiderea oficială a primului lot, între Sebeș și Alba Iulia.

Citește și Marius Hațegan, CJ Alba: În 3 decembrie se deschide oficial lotul 1 din Autostrada A10, între Sebeș și Alba Iulia. VIDEO

Potrivit directorului CNAIR, cea mai importantă inaugurare din luna decembrie a acestui an va fi primul lot din autostrada A10 Sebeş-Turda.

„Cu Sebeş-Turda, primul lot, suntem aproape de final şi pregătim darea în trafic la începutul lunii decembrie”, a explicat Mariana Ioniță.

sursa: zf.ro

Citeste mai mult
Publicitate

EVENIMENT

GRAFIC: Top județe cu incidența cea mai mare a cazurilor COVID. Județul Alba ajunge pe locul 7. Date din 29 noiembrie

Publicat

Grupul de Comunicare Strategică (GCS) a transmis duminică, 29 noiembrie, situația incidenței cazurilor COVID pe județe, actualizată.

Este vorba despre coeficientul infectărilor cumulate la 14 zile, raportate la 1.000 de locuitori este calculat de către Direcțiile de Sănătate Publică, la nivelul Municipiului București și al județelor.

Citește și 5.554 cazuri COVID confirmate în România, în ultimele 24 de ore. 148 decese, 1.250 pacienți la ATI. Date oficiale, 29 noiembrie

Sâmbătă, au fost raportate 5.554 de cazuri noi.

TOP județe – incidența COVID la 14 zile – 29 noiembrie – sursă GCS:

  1. Constanța – 16896 – 196 – 7,58
  2. Sibiu – 13982 – 229 – 7,13
  3. Brașov – 18964 – 346 – 6,68
  4. Mun. București – 67017 – 886 – 6,46
  5. Cluj – 21569 – 213 – 6,29
  6. Arad – 11191 – 125 – 5,51
  7. Alba – 9881 – 98 – 5,2
  8. Argeș – 13565 – 277 – 5,01
  9. Timiș – 18967 – 184 – 4,75
  10. Satu Mare – 5576 – 164 – 4,37
  11. Tulcea – 3663 – 72 – 4,37
  12. Prahova – 19122 – 356 – 4,35
  13. Bihor – 13938 – 151 – 4,25
  14. Mureș – 11997 – 122 – 4,00
  15. Ialomița – 4623 – 126 – 3,9
  16. Hunedoara – 8764 – 104 – 3,72
  17. Dâmbovița – 11369 – 148 – 3,66
  18. Bistrița-Năsăud – 5783 – 46 – 3,45
  19. Ilfov – 15249 – 258 – 3,41
  20. Călărași – 4277 – 71 – 3,27
  21. Iași – 19912 – 249 – 3,24
  22. Brăila – 5633 – 85 – 3,23
  23. Sălaj – 5529 – 45 – 3,21
  24. Galați – 10212 – 87 – 3,18
  25. Covasna – 4166 – 56 – 3,15
  26. Mehedinți – 3935 – 31 – 2,98
  27. Dolj – 12117 – 212 – 2,97
  28. Giurgiu – 4026 – 23 – 2,92
  29. Vâlcea – 8011 – 165 – 2,85
  30. Bacău – 12948 – 147 – 2,82
  31. Maramureș – 8541 – 87 – 2,78
  32. Caraș-Severin – 4743 – 9 – 2,73
  33. Teleorman – 5529 – 21 – 2,6
  34. Botoșani – 6103 – 85 – 2,59
  35. Buzău – 6490 – 59 – 2,34
  36. Vaslui – 7678 – 87 – 2,22
  37. Suceava – 13075 – 63 – 2,12
  38. Neamț – 9324 – 95 – 2,1
  39. Olt – 7285 – 119 – 1,76
  40. Vrancea – 5383 – 67 – 1,66
  41. Harghita – 4651 – 27 – 1,49
  42. Gorj – 4318 – 28 – 1,43

Citeste mai mult
Publicitate

EVENIMENT

5.554 cazuri COVID confirmate în România, în ultimele 24 de ore. 148 decese, 1.250 pacienți la ATI. Date oficiale, 29 noiembrie

Publicat

Numărul cazurilor de COVID-19 confirmate în România a ajuns la 471.536, potrivit datelor transmise duminică, 29 noiembrie, de Grupul de Comunicare Strategică.

Sunt 5.554 infectări noi.

De asemenea, au fost înregistrate 148 de decese noi, iar 1.250 pacienți sunt internați la ATI.

Citește și 103 de noi cazuri de COVID-19 înregistrate în Alba. LOCALITĂȚILE din care provin. Trei persoane au pierdut lupta cu virusul

Până astăzi, 29 noiembrie, pe teritoriul României, au fost confirmate 471.536 de cazuri de persoane infectate cu noul coronavirus (COVID – 19). 348.852 de pacienți au fost declarați vindecați.

În urma testelor efectuate la nivel național, față de ultima raportare, au fost înregistrate 5.554 cazuri noi de persoane infectate cu SARS – CoV – 2 (COVID – 19), acestea fiind cazuri care nu au mai avut anterior un test pozitiv.

Până astăzi, 11.193 de persoane diagnosticate cu infecție cu SARS – CoV – 2 au decedat.

În intervalul 28.11.2020 (10:00) – 29.11.2020 (10:00) au fost raportate 148 de decese (86 bărbați și 62 femei), ale unor pacienți infectați cu noul coronavirus, internați în spitalele Alba, Argeș, Arad, Bacău, Bistrița-Năsăud, Bihor, Botoșani, Călărași, Caraș-Severin, Cluj, Constanța, Dolj, Harghita, Ialomița, Iași, Maramureș, Mehedinți, Mureș, Neamț, Prahova, Sălaj, Sibiu, Suceava, Timiș, Vaslui, Vrancea, Ilfov și Municipiul București.

Dintre acestea, 1 deces a fost înregistrat la categoria de vârstă 10-19 ani, 1 deces la categoria de vârstă 30-39 de ani, 5 decese la categoria de vârstă 40-49 de ani, 11 decese la categoria de vârstă 50-59 de ani, 31 decese la categoria de vârstă 60-69 ani, 67 decese la categoria de vârstă 70-79 ani și 32 decese la categoria de peste 80 de ani.

147 dintre decesele înregistrate sunt ale unor pacienți care au prezentat comorbidități, iar 1 pacient decedat nu a prezentat comorbidități.

În unitățile sanitare de profil, numărul total de persoane internate cu COVID-19 este de 13.200. Dintre acestea, 1.250 sunt internate la ATI.

JudețNumăr de cazuri confirmate(total)Număr de cazuri nou confirmateIncidența înregistrată la 14 zile
Alba9881985,2
Arad111911255,51
Argeș135652775,01
Bacău129481472,82
Bihor139381514,25
Bistrița-Năsăud5783463,45
Botoșani6103852,59
Brașov189643466,68
Brăila5633853,23
Buzău6490592,34
Caraș-Severin474392,73
Călărași4277713,27
Cluj215692136,29
Constanța168961967,58
Covasna4166563,15
Dâmbovița113691483,66
Dolj121172122,97
Galați10212873,18
Giurgiu4026232,92
Gorj4318281,43
Harghita4651271,49
Hunedoara87641043,72
Ialomița46231263,9
Iași199122493,24
Ilfov152492583,41
Maramureș8541872,78
Mehedinți3935312,98
Mureș119971224,00
Neamț9324 952,1
Olt72851191,76
Prahova191223564,35
Satu Mare55761644,37
Sălaj5529453,21
Sibiu139822297,13
Suceava13075632,12
Teleorman5529212,6
Timiș189671844,75
Tulcea3663724,37
Vaslui7678872,22
Vâlcea80111652,85
Vrancea5383671,66
Mun. București67017 8866,46
Cazuri noi nealocate pe județe5534*-465

Până la această dată, la nivel național, au fost prelucrate 4.097.782 de teste. Dintre acestea, 16.225 au fost efectuate în ultimele 24 de ore, 9.877 în baza definiției de caz și a protocolului medical și 6.348 la cerere.

Pe teritoriul României, 48.541 de persoane confirmate cu infecție cu noul coronavirus sunt în izolare la domiciliu, iar 11.978 de persoane se află în izolare instituționalizată. De asemenea, 69.194 de persoane se află în carantină la domiciliu, iar în carantină instituționalizată se află 68 de persoane.

În ultimele 24 de ore, au fost înregistrate 3.652 de apeluri la numărul unic de urgență 112.

Citeste mai mult
Publicitate
Publicitate
Publicitate
Publicitate
Publicitate
Publicitate
Publicitate
Publicitate
Publicitate
Publicitate