ACTUALITATE
Carambol pe DN1, la Sântimbru. O femeie rănită după ce trei maşini s-au lovit, pe acelaşi sens de mers
![politie](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2014/10/masina-politie-rutiera.jpg)
Potrivit IPJ Alba, miercuri, 26 octombrie, în jurul orei 6.50, pe DN 1, la kilometrul 388 metri, în afara localității Sântimbru, o femeie în vârstă de 48 de ani, din județul Mureş, în timp ce conducea un autoturism în direcția Teiuș – Alba Iulia, nu a păstrat o distanţă corespunzătoare faţă de autoturismul din faţă, condus de un bărbat de 51 de ani, din Teiuş, intrând în coliziune cu acesta. În urma impactului, cel de-al doilea autoturism a fost proiectat într-un autoturism condus de o femeie de 35 de ani, din Crăciunelu de Jos, judeţul Alba, care se deplasa în aceeaşi direcţie de mers.
În urma accidentului, o femeie în vârstă de 44 de ani, din judeţul Bistriţa Năsăud, pasageră în primul autoturism, a suferit leziuni corporale uşoare şi a fost transportată la spital.
Toţi conducătorii auto au fost testaţi cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.
Cercetările sunt continuate.
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)