Cardurile sociale ar putea fi alimentate și cu bani pentru plata facturilor. Surse din Coaliție
Coaliția de guvernare ar fi discutat, miercuri, despre posibilitatea alimentării cu bani pentru plata facturilor din energie a cardului primit deja de românii cu venituri reduse pentru cumpărarea de alimente.
Informațiile au fost obținute de publicația stiripesurse.ro, care citează surse guernamentale.
Publicitate
Partidele din Guvern analizează varianta acordării unui ajutor financiar pentru factura la energie, sprijin pe care să-l primească românii cei mai vulnerabili la scumpiri.
Banii pentru facturi ar putea fi virați pe cardurile distribuite populației care se încarcă la fiecare două luni cu câte 250 de lei, iar finanțarea ar trebui să vină din fonduri europene.
ȘTIREA TA — trimite informații foto/video la Alba24
Publică Anunț Gratuit pe Alba24.ro
Publica un anunt gratuit





Comentarii (0)