CUGIR
COD PORTOCALIU de vreme rea pentru două localități din Alba și zona de munte. Ploi torențiale, grindină și vijelii
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2020/07/nori-furtuna-3.jpg)
Meteorologii au emis un cod portocaliu de vreme rea, valabil până la ora 19.15, pentru zona de munte de peste cota 1800 a județului Alba, dar și pentru localitățile Cugir și Șugag.
În intervalul respectiv se vor semnala averse torențiale ce vor depăși 35…50 l/mp, vijelie, grindină de mici și posibil medii dimensiuni, descărcări electrice.
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)