ACTUALITATE
Comunicat începere proiect: ”Amplasare stații de reîncărcare pentru vehicule electrice în comuna Hopârta, județul Alba”
![steag UE - comunicat proiect](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2020/07/europa-steag-BUN-sursa-oficiala-e1595922820744.jpg)
Comuna HOPÂRTA anunță începerea proiectului cu titlul ,,AMPLASARE STAȚII DE REÎNCĂRCARE PENTRU VEHICULE ELECTRICE ÎN COMUNA HOPÂRTA, JUDEȚUL ALBA”, implementat de comuna HOPÂRTA, conform contractului de finanțare nr. 134869/28.11.2022 pentru implementarea proiectului C10-I1.3-33, finanțat în cadrul Componentei 10 – Fondul Local PNRR – I.1.3 – Asigurarea infrastructurii pentru transportul verde – puncte de reîncărcare vehicule electrice
Proiectul se derulează pe perioada cuprinsă între 28.11.2022 și 28.11.2023.
Obiectivul proiectului vizează asigurarea infrastructurii pentru transportul verde – amplasarea a două puncte de reîncărcare a vehiculelor electrice pe raza comunei Hopârta în vederea oferirii posibilității cetățenilor comunei și implicit a turiștilor și a celor care tranzitează comuna de a-și încărca vehiculele electrice nepoluante.
Valoarea totală a finanțării nerambursabile este de 492270 lei, la care se adaugă TVA în valoare de 93531,30 lei.
Persoană de contact:
Popa Augustin
www.primariahoparta.ro
primaria_hoparta@yahoo.com
tel/fax 0258/875713
AICI, comunicatul în format .pdf.
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)