ACTUALITATE
Comunicat începere proiect: ”Eficientizare energetică corp 1, școala din comuna Ohaba, județul Alba”
![steag UE - comunicat proiect](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2020/07/europa-steag-BUN-sursa-oficiala-e1595922820744.jpg)
Comuna Ohaba anunță începerea proiectului cu titlul ,,Eficientizare energetică corp 1, școala din comuna Ohaba, jud. Alba”, implementat de comuna Ohaba, în baza contractului de finanțare nr. 17451/10.02.2023, aferent proiectului C10-I3-2575, finanțat în cadrul Componentei 10 – Fondul Local PNRR – I.3 – Reabilitarea moderată a clădirilor publice pentru a îmbunătăți serviciile publice prestate la nivelul unităților administrativ-teritoriale.
Proiectul se derulează pe perioada cuprinsă între 17.02.2023 și 17.02.2024.
Obiectivul proiectului vizează reabilitarea moderată a clădirilor publice pentru a îmbunătăți serviciile publice prestate la nivelul unităților administrativ-teritoriale, respectiv reabilitarea moderată a corpului 1 al scolii din localitatea Ohaba, pentru a oferi condiții prielnice pentru educație și o bună derulare a activităților în acest sens.
Valoarea totală a finanțării nerambursabile este de 901.051,01 lei, la care se adaugă TVA în valoare de 171.199,69 lei.
Persoană de contact:
Mihălțan Adrian Nicolae
www.comunaohaba.ro
primariaohaba_ab@yahoo.com
0258/854501
AICI, comunicatul în format .pdf.
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)