ACTUALITATE
Comunicat începere proiect: ”Eficientizare energetică expoziție etnografică din comuna Hopârta, județul Alba”
![steag UE - comunicat proiect](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2020/07/europa-steag-BUN-sursa-oficiala-e1595922820744.jpg)
Comuna HOPÂRTA anunță începerea proiectului cu titlul ”EFICIENTIZARE ENERGETICĂ EXPOZIȚIE ETNOGRAFICĂ DIN COMUNA HOPÂRTA, JUD. ALBA”, implementat de comuna HOPÂRTA, conform contractului de finanțare nr. 6957/18.01.2023 pentru implementarea proiectului C10-I3-1490, finanțat în cadrul Componentei 10 – Fondul Local PNRR – I.3 – Reabilitarea moderată a clădirilor publice pentru a îmbunătăți serviciile publice prestate la nivelul unităților administrativ-teritoriale
Titlu apel PNRR/2022/C10/I3, Runda 1.
Proiectul se derulează pe perioada cuprinsă între 18.01.2023 și 18.01.2025.
Obiectivul proiectului vizează eficientizarea energetică a unei clădiri din domeniul public al comunei Hopârta în care funcționează expoziția etnografică a comunei, în vederea sporirii calității serviciilor prestate către cetățeni în comuna Hopârta și implicit pentru pasionați ai culturii și turiști.
Valoarea totală a finanțării nerambursabile este de 172100 lei, la care se adaugă TVA în valoare de 32699 lei.
Persoană de contact:
Popa Augustin
www.primariahoparta.ro
primaria_hoparta@yahoo.com
tel/fax 0258/875713
AICI, comunicatul în format .pdf.
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)