ACTUALITATE
Comunicat începere proiect: ”Înființare sistem de supraveghere video în comuna Rădești, județul Alba”
![steag UE - comunicat proiect](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2020/07/europa-steag-BUN-sursa-oficiala-e1595922820744.jpg)
Comuna RĂDEȘTI anunță începerea proiectului cu titlul ,,ÎNFIINȚARE SISTEM DE SUPRAVEGHERE VIDEO ÎN COMUNA RĂDEȘTI, JUDEȚUL ALBA”, implementat de comuna RĂDEȘTI, conform contractului de finanțare nr. 144351/20.12.2022, pentru implementarea proiectului C10-I1.2-215, finanțat în cadrul Componentei 10 – Fondul Local PNRR – I.1.2 – Asigurarea infrastructurii pentru transportul verde-ITS/alte infrastructuri TIC (sisteme inteligente de management urban/local)
Titlu apel: PNRR/2022/C10/I1.2, Runda 1
Proiectul se derulează pe perioada cuprinsă între 20.12.2022 și 20.12.2023.
Obiectivul proiectului vizează asigurarea infrastructurii TIC-amplasarea unui număr de minim 15 camere de supraveghere video și alte subansamble necesare constituite într-un Sistem de supraveghere video. Prin structura sa de activitate are drept obiectiv creșterea siguranței cetățenilor și prevenirea criminalității. Prezența camerelor video instalate vor duce la o scădere semnificativă a contravențiilor și infracțiunilor de pe raza comunei RĂDEȘTI.
Valoarea totală a finanțării nerambursabile este de472188,98 lei, la care se adaugă TVA în valoare de 89715,91 lei.
Persoană de contact:
Nicula Alin Teodor
www.primariaradesti.ro
primăria.radesti@yahoo.ro
tel/fax 0258/879300
AICI, comunicatul în format .pdf.
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)