ACTUALITATE
Comunicat începere proiect: ”Reabilitare termică, reconversie funcțională parțială și amenajări la sediul Primăriei Livezile”
![steag UE - comunicat proiect](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2020/07/europa-steag-BUN-sursa-oficiala-e1595922820744.jpg)
Comuna LIVEZILE anunță începerea proiectului cu titlul ”REABILITARE TERMICĂ, RECONVERSIE FUNCȚIONALĂ PARȚIALĂ ȘI AMENAJĂRI EXTERIOARE LA SEDIUL PRIMĂRIEI LIVEZILE”, implementat de comuna LIVEZILE, conform contractului de finanțare nr. 20235/17.02.2023, pentru implementarea proiectului C10-I3-1191, finanțat în cadrul Componentei 10 – Fondul Local PNRR – I.3 – Reabilitarea moderată a clădirilor publice pentru a îmbunătăți serviciile publice prestate la nivelul unităților administrativ-teritoriale
Titlu apel PNRR/2022/C10/I3, Runda 1
Proiectul se derulează pe perioada cuprinsă între 17.02.2023 și 17.02.2025.
Obiectivul proiectului vizează eficientizarea energetică a și refuncționalizarea parțială a sediului primăriei comunei Livezile în vederea sporirii calității serviciilor administrative prestate către cetățeni.
Valoarea totală a finanțării nerambursabile este de 684452 lei, la care se adaugă TVA în valoare de 130045,88 lei.
Persoană de contact:
Han Horațiu Nicolae
www.primarialivezile.ro
livezile@ab.e-adm.ro
tel/fax 0258/868120
AICI, comunicatul în format .pdf.
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)