Concursul pentru postul de director al DJTS Alba: Adrian Păştină a trecut de proba scrisă
De această funcţie s-au arătat interesaţi doi candidaţi. Este vorba despre Adrian Călin Păştină şi Elena Penciu, care şi-au depus dosarele pentru postul de director al DJTS. În cazul lui Adrian Păştină, cel mai probabil propulsarea în această funcţie ar fi posibilă la recomandarea subprefectului Cornel Murg, care provine din organizaţia social-democrată de la Cugir.
Rezultatele concursului vor fi aflate în cursul zilei de marţi, iar, la finalul procedurii de confirmare în funcţie, va urma învestirea oficială pe acest post. Reamintim că fostul director al instituţiei este Dan Opruţa, înlocuit din funcţie după alegerile locale.
UPDATE: Adrian Păştină a obţinut 73,5 puncte la proba scrisă din cadrul concursului şi intră în a doua fază a acestuia, respectiv interviul. Elena Penciu a fost notată doar cu 25 de puncte şi a ieşit din competiţia pentru postul de director la DJST Alba.
Adrian Păştină este consultant la Instituţia Prefectului Alba, este căsătorit şi are o fiică, având domiciliul în Cugir. Potrivit declaraţiei de avere completate în iunie 2012, are un teren de 500 mp achiziţionat în 2008, în Alba Iulia, zona Chip şi a obţinut venituri de 21.156 lei din salarii la "Urban Cugir" SRL. Este asociat la o firmă a cărei activitate este suspendată, "Best Eco Business" SRL şi este vicepreşedinte TSD Alba şi Cugir.
Urmariti Alba24.ro si pe Google News
Anunturi Alba24
Publica un anunt gratuitSTIREA TA — trimite foto/video la Alba24






Comentarii (8)