CRIMĂ în comuna Fărău. Un tânăr de 17 ani şi-a înjunghiat mortal vecinul, un vârstnic de 76 de ani
Tânărul ar fi fost cel care a anunţat fapta la 112, însă a fugit de la locuinţa victimei şi a fost prins ulterior.
Crima s-ar fi petrecut după ce tânărul şi victima ar fi avut discuţii în contradictoriu. Minorul l-ar fi înjunghiat pe bătrân cu patru lovituri de cuţit, potrivit unor surse apropiate anchetei.
Tânărul care va fi cercetat pentru omor este M.R. (17 an), iar persoana decedată este C.S. (76 de ani), ambii din comuna Fărău.
Cazul a ajuns în atenţia Parchetului de pe lângă Tribunalul Alba, care a demarat cercetările în acest caz. De asemenea, se aşteaptă concluziile medicilor legişti.
Fapta s-ar fi petrecut joi, în jurul amiezii.
Revenim cu amănunte.
ȘTIREA TA — trimite informații foto/video la Alba24
Publică Anunț Gratuit pe Alba24.ro
Publica un anunt gratuit





Comentarii (1)