Cristina Grama și Corina Ceaușu nu vor mai face parte din lotul echipei CS Universitatea
Directorul sportiv, Petru Eleș a confirmat informația potrivit căreia cele două sportive nu mai intră în calculele antrenorului Tomas Bilek. "În primul rând s-a luat această decizie pentru că suntem prea mulți la antrenamente, nu putem face antrenamente cu 14 jucătoare, a fost decizia antrenorului, cele două jucătoare să fie folosite mai mult la echipa secundă. La Cristina Grama au intervenit două echipe care sunt interesate de ea, am putea să o împrumutăm", a declarat Petru Eleș.
Cristina Grama își va afla destinaţia, până luni, la ora 14.00, în vreme ce Corina Ceaușu va rămâne la echipa secundă, dar fără a fi ștearsă de pe lista primei echipe, astfel că aceasta va putea reveni în lotul lui Bilek, în cazul unor accidentări sau al altor situații similare.
ȘTIREA TA — trimite informații foto/video la Alba24
Publică Anunț Gratuit pe Alba24.ro
Publica un anunt gratuit





Comentarii (0)