ACTUALITATE
Crucea Roșie, Filiala Alba Iulia: Peste 250 de familii din județ au primit pachete de Crăciun prin Banca de Alimente
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2014/12/DSCN2844.jpg)
Astfel de colaborări cu persoanele juridice, în vederea derulării acţiunilor cu tentă socială, demonstrează că umanitatea este o calitate a tuturor oamenilor şi că preocuparea pentru soarta celor fără speranţa zilei de mâine constituie o prioritate.
În spiritul sărbătorilor, Filiala de Cruce Roşie a Judeţului Alba mulţumeşte tuturor colaboratorilor şi oamenilor cu suflet care cred că umanitatea un este o alegere, ci un principiu, şi le urează Sărbători Fericite! şi La mulţi ani!
Născută din grija de a ajuta, fără discriminare, Crucea Roşie se angajează să prevină şi să aline suferinţele oamenilor în orice împrejurare. Scopul săau este acela de a proteja viaţa şi sănătatea şi de a asigura respectarea fiinţei umane.
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)