SPORT

CS Zlatna a „zdrobit” Unirea Florești

Gruparea de Liga a III-a, CS Zlatna s-a impus, vineri, cu 3-0 (2-0, la pauză) în fața Unirii Florești. ”Aurarii” au controlat ostilitățile pe toată durata meciului, deoarece, în minutul 9, oaspeții au rămas în 10 oameni. Golurile echipei din Zlatna au fost marcate de Olimpiu Bucur (minutul 14 și 17, din penalty) și Vali Dîrjan, în minutul 85.

Tehnicianul Zlatnei s-a declarat mulțumit de evoluția echipei sale. ”A fost un meci greu, de început de campionat, am întâlnit o echipă bună, dar am jucat mai bine ca ei și am câștigat. Victoria noastră nu poate fi pusă la îndoială”, a declarat Ioan Ilie, antrenor principal CS Zlatna.

Cei doi antrenori au folosit următoarele formule:

CS Zlatna: Ov. Barna – Fulea, Cos. Colcer, G. Toma, Căt. Mânecan – Borcea (69, R. Tămăşan), P. Medrea, P. Dîrjan, Neagu (46, Kiraly) – Bucur, A. Gherman (89, C. Amariei). Pe bancă: Cocârcă – Tănase, V. Dârjan, Vasinca. Antrenor: Ioan Ilie.

Unirea Floreşti: Lăncrănjan (ex CSM Sebeș) – Muntean, M. Pop (eliminat în minutul 9, la faza care a dus la penalty-ul ratat de Neagu), Cocoară, Şerban – Mănăşturean, P. Ghenţi, V. Pop, Mândruşcă – Onacă, Cucuruzan. Antrenor: Alpar Meszaros.

În runda următoare, CS Zlatna se va deplasa la Unirea Dej, pentru partida din etapa cu numărul XVII.