Unica echipă care activează în Liga a III-a, Seria a VI-a, din județul nostru - CS Zlatna - s-a făcut de râs, vineri, în partida desfășurată la Bistrița cu echipa secundă a prim-divizionarei Gloria.

Scorul înregistrat pe tabela de  marcaj, 7-1 (4-0) spune totul, fără ca desfășurarea ostilităților să mai conteze în vreun fel. Unicul gol al Zlatnei a fost marcat de Paul Munteanu, în minutul 84. Acesta a "spălat" onoarea "aurarilor" și a marcat golul de onoare, în urma unei pase excelente venite de la Alin Câmpean. Tehnicianul grupării de pe Ampoi și-a găsit cu greu cuvintele, la finele jocului. ”Am fost penibili, bine că nu am luat 10. M-am gândit să dau șansa unor jucători și... etapa viitoare câte vom lua?  M-au dezamăgit toți, nu pot să nominalizez”, a declarat, furios, Mihai Dăscălescu, antrenor principal CS Zlatna.

Publicitate

CS Zlatna a intrat în teren în următoarea alcătuire: Toderaș - Borcea, Man, Toma, Neagu – Gavrilă (39, Bucur), Ciucă, Cristea (39, Câmpeanu), Șorca (65, Bratu), Dîrjan (39, Ianc) – Munteanu.

În această după amiază, CS Zlatna a încasat 7 goluri, cu unul mai mult decât a încasat în toate cele  nouă runde, iar portarul Toderaș nu a mai izbutit să țină imaculată poarta și în fața bistrițenilor.