CSM Volei Alba Blaj s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Challenge. A câștigat 3-0 meciul cu echipa spaniolă

CSM Volei Alba Blaj s-a calificat uşor în sferturile de finală ale Cupei Challenge volei feminin, după ce a dispus de formaţia spaniolă Sanaya Libby’s La Laguna cu scorul de 3-0 (25-19, 25-10, 25-22), miercuri, la Sibiu, în optimile de finală ale competiţiei.

Campioana României a obţinut victoria în doar 64 de minute, echipa spaniolă nefiind în avantaj pe tabelă niciun moment în cele trei seturi.

Meciul a fost arbitrat de bulgarul Ignat Mitev şi de ungurul Tamas Jambor.

Joi, în sferturi, tot la Sibiu (17:00), echipa din Blaj va înfrunta formaţia cehă VK Prostejov, care a beneficiat de forfait-ul echipei portugheze AJM FC do Porto, din cauza restricţiilor legate de COVID-19.

sursă: Agerpres