CUGIR: Interes scăzut pentru concertul de operetă “Armonii de primăvară”
În condiţiile în care, în zilele următoare, nu vor fi cumpărate cel puţin jumătate dintre bilete puse la dispoziţie pentru concert, acesta nu va putea avea loc, pentru că nu vor putea fi acoperite cheltuielile de organizare. Miercuri este ultima zi în care biletele mai pot fi procurate din unităţile de învăţământ din Cugir, de către elevi şi profesori.
UPDATE: Organizatorii au redus preţul biletelor pentru concert, miercuri, astfel că a fost posibilă vânzarea acestora astfel încât să fie acoperite cheltuielile de organizare.
Menţionăm că spectacolul face parte dintr-o serie de evenimente desfăşurate la Cugir, printre care spectacolul de teatru "Şi miniştrii calcă strâmb" (Teatrul Naţional din Oradea), sau "Străini în noapte" - în regia lui Radu Beligan, cu Florin Piersic şi Medeea Marinescu.
Concertul "Armonii de primăvară" este programat să se desfăşoare şi la Sebeş, miercuri, 6 aprilie.
Autor: Sorin Giurca, Cugir
Urmariti Alba24.ro si pe Google News
Anunturi Alba24
Publica un anunt gratuitSTIREA TA — trimite foto/video la Alba24






Comentarii (1)