ACTUALITATE
Cugirean condamnat la 2 ani de închisoare pentru infracţiuni rutiere, reţinut de poliţişti şi transportat la penitenciar
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2011/05/HPIM2130-e1657992274488.jpg)
Un bărbat de 55 de ani din Cugir a fost reţinut, joi, de poliţiştii din oraş, fiind condamnat la 2 ani de închisoare pentru infracţiuni rutiere. Oamenii legii l-au transportat în penitenciar pentru executarea pedepsei.
Acesta a fost identificat în Cugir, de poliţiştii de investigaţii criminale din cadrul poliţiei oraşului. Se numeşte Nicolae S. (55 de ani) şi are mandat de executare a pedepsei de 2 ani şi 10 luni închisoare, emis de Judecătoria Alba Iulia, pentru comiterea unei infracţiuni rutiere.
Condamnatul a fost transportat la Penitenciarul de Maximă Siguranţă Aiud.
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)