De Ziua Jandarmeriei Române, trei subofițeri din Alba au fost înaintați în gradul următor. Vezi despre cine este vorba
În cadrul unei festivităţi desfăşurate la sediul instituţiei, plutonierul major Vasile Gligor a fost înaintat în gradul de plutonier adjutant, iar plutonierii Claudiu Emil Corpade şi Cosmin Vasile Cristian, în cel de plutonier major. În prezenţa colegilor, subofiţerii avansaţi şi-au primit noile grade, însoţite de felicitări pentru rezultatele obţinute şi urări de succes în activitatea viitoare.
În cadrul aceleiaşi festivităţi, pentru îndeplinirea exemplară a atribuţiilor de serviciu, 30 de ofiţeri şi 83 de maiştri militari şi subofiţeri au fost recompensaţi cu felicitări şi mulţumiri.
ȘTIREA TA — trimite informații foto/video la Alba24
Publică Anunț Gratuit pe Alba24.ro
Publica un anunt gratuit





Comentarii (0)