Din toamnă, s-ar putea scumpi alimentele. Preţuri mai mari cu 20% pentru pâine, mezeluri şi lapte
Vestea scumpirii gazelor a fost dată chiar de şeful delegaţiei FMI în România. Producătorii de alimente avertizează că majorările continue de preţ la carburanţi, slăbirea leului şi recolta mică de anul acesta vor aduce un nou val de scumpiri ale alimentelor, până în decembrie.
Publicitate
De altfel, producătorii din panificaţie şi industria laptelui au anunţat deja posibile majorări de preţuri.
ȘTIREA TA — trimite informații foto/video la Alba24
Publică Anunț Gratuit pe Alba24.ro
Publica un anunt gratuit





Comentarii (0)