Dîrzu, depre primarul din Mihalţ: "Dacă face gestul de a candida pentru PDL, îl consider compromis"
Preşedintele PSD Alba, Ioan Dîrzu, spune că decizia aparţine exclusiv organizaţiei locale, pentru că ea cunoaşte cel mai bine problemele de acolo. „Decizia de excludere aparţine organizaţiei locale. Nu vreau să fie o chestie impusă, vreau sa las organizaţia, aşa cum am lăsat-o pe cea din Cugir şi aşa cum am lăsat toate organizaţiile, decizia este a lor, pentru că ei ştiu cel mai bine ce este acolo, ei ştiu cel mai bine care sunt soluţiile pentru a recâştiga primăria. Nu am emoţii, este o localitate importantă pentru noi, avem o echipă extraordinară, nu am nicio emoţie pentru că vom recâştiga alegerile în 2012, la Mihalţ”, a declarat Ioan Dîrzu.
Despre primarul Breaz, Dîrzu mai spune că: „Dacă face gestul de a candida pentru PDL, îl consider compromis. Să ştiţi că la ţară se reglează treburile. Dacă ai minţit odată nu mai poţi să creşti în ochii populaţiei sub nicio formă. Este o amagire”.
Preşedintele PSD Alba crede că primarul social-democrat a fost cooptat de PDL prin promisiuni deşarte de susţinere administrativă, însă consideră că un primar gospodar, care vrea să facă investiţii nu trebuie să îşi schimbe culoarea politică pentru a-şi atinge obiectivul.
Acesta a dat două exemple de primari social-democraţi, din Ciugud şi Stremţ, care fac investiţii în comunele pe care le coordonează „datorită profesionalismului de care dau dovadă şi nu trebuie să se căciulească sau să pupe mâna preşedintelui Consiliului Judeţean”.
Urmariti Alba24.ro si pe Google News
Anunturi Alba24
Publica un anunt gratuitSTIREA TA — trimite foto/video la Alba24







Comentarii (8)