ACTUALITATE
Doi bărbaţi din Mihalţ şi Cugir au ajuns după gratii pentru înşelăciune, spălare de bani şi furt calificat. Îşi vor executa pedeapsa la Penitenciarul Aiud
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2013/10/cersetorie-arhiva-inchisoare-300x225.jpg)
Poliţiştii Postului de Poliţie Mihalţ l-au identificat şi reţinut pe D.G., de 60 de ani, din comuna Mihalţ. Bărbatul este posesorul unui mandat de executare a pedepsei închisorii, fiind condamnat la 3 ani închisoare pentru comiterea infracţiunilor de înşelăciune şi spălare de bani.
Poliţiştii de investigaţii criminale din Cugir, l-au depistat şi reţinut pe Ş.A., de 34 de ani, din Cugir. Acesta este condamnat la executarea a 804 zile de închisoare, pentru comiterea infracțiunii de furt calificat.
Condamnaţii au fost depuşi în Penitenciarul Aiud pentru executarea pedepsei.
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)