ACTUALITATE
Doi mopediști din Alba Iulia și Lunca Mureşului, cercetați de oamenii legii. Au condus fără a avea permis pentru nicio categorie de autovehicule
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2013/05/moped.jpg)
Sâmbătă în jurul orelor 18.15, poliţiştii Postului de Politie Lunca Mureşului l-au depistat pe un tânăr în vârstă de 28 de ani, din municipiul Alba Iulia, în timp ce conducea un moped, pe raza comunei, fără a deţine permis de conducere pentru nicio categorie de autovehicule.
În aceeaşi zi, în jurul orelor 20.30, pe raza aceleiaşi comune, a fost depistat un tânăr de 19 ani, din Lunca Mureşului, care conducea un moped, fără a deține permis de conducere.
Faţă de cei doi tineri, cercetările sunt continuate sub aspectul comiterii infracțiunii de conducere fără permis.
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)