Doi tineri au vândut unui magazin de bijuterii din Alba Iulia monede ce datează din 1821. Susţin că le-au găsit într-un tomberon din Franţa
Tânărul a declarat că a găsit monedele într-un tomberon, în timp ce se afla în Franţa, acum trei luni. Banii şi monedele au fost ridicate de poliţişti în vederea continuării cercetărilor şi stabilirii cu exactitate a provenienţei acestora.
Cei doi tineri nu sunt cercetaţi deocamdată pentru comiterea vreunei infracţiuni, oamenii legii urmând să verifice condiţiile în care aceştia au intrat în posesia monedelor.
ȘTIREA TA — trimite informații foto/video la Alba24
Publică Anunț Gratuit pe Alba24.ro
Publica un anunt gratuit





Comentarii (1)