ACTUALITATE
Doi tineri, din Alba Iulia şi Ocna Mureş, cu dosare penale. Au condus autoturisme cu autorizaţia de circulaţie expirată
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2015/07/DSCN9518.jpg)
Miercuri, în jurul orei 20.17, poliţiştii rutieri din cadrul Serviciului Rutier l-au depistat pe A.N.V., de 26 de ani, din Alba Iulia, în timp ce conducea un autoturism, pe strada pe strada Alexandru Ioan Cuza din municipiu, cu autorizația de circulație provizorie a autoturismului expirată.
În jurul orei 10.00, poliţiştii rutieri din cadrul Poliției Municipiului Aiud l-au depistat pe M.L.S., de 18 de ani, din Ocna Mureş, în timp ce conducea un autoturism, pe strada Tudor Vladimirescu din Aiud, cu autorizația de circulație provizorie a autoturismului expirată.
Faţă de cei doi, cercetările sunt continuate sub aspectul comiterii infracțiunii de punerea în circulație sau conducere a unui vehicul neînmatriculat.
foto: arhivă
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)