ACTUALITATE
Doi tineri din comuna Crăciunelu de Jos au ajuns după gratii. Vor sta trei ani şi două luni la închisoare, pentru furt calificat
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2016/02/masina-penitenciar.jpg)
T.E.A. (27 de ani) şi T.A.L. (28 de ani), ambii din Crăciunelu de Jos aveau mandate de executare a pedepsei închisorii, emise la data de 2 februarie 2017. Au fost identificaţi şi reţinuţi de către poliţiştii Postului de Poliție Crăciunelu de Jos.
Cei doi au fost condamnaţi de Judecătoria Blaj, la executarea unor pedepse de 3 ani şi 2 luni închisoare, pentru comiterea infracțiunii de furt calificat.
Condamnaţii au fost depuşi în Penitenciarul Aiud, pentru executarea pedepselor.
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)