ACTUALITATE
Doi tineri din comuna Cricău, cercetaţi pentru furt. Au sustras un cazan de ţuică din gospodăria unui localnic
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2013/06/cazan-cupru.jpg)
Furtul a fost reclamat la Poliţia Rurală din Galda de Jos miercuri seara. Imediat, la fata locului s-a deplasat patrula de siguranţă publică şi a identificat una dintre persoanele bănuite de comiterea furtului, respectiv pe L.U. (23 de ani), din comuna Cricău, care se afla lângă cazanul de țuică.
În urma cercetărilor s-a stabilit faptul că L.U. (23 de ani) şi B. G. (17 ani), ambii din comuna Cricău, s-au deplasat s-au deplasat la domiciliul unui bărbat din localitate şi au sustras, dintr-o anexă, un cazan de țuică.
În continuare se efectuează cercetări sub aspectul săvârşirii infracţiunii de furt calificat.
foto: arhivă
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)