ACTUALITATE
Doi tineri din Ocna Mureș, după gratii pentru lovire și alte violențe. Cât vor sta la închisoare
![Penitenciarul Aiud](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2017/09/IMG_1033.jpg)
Doi tineri din orașul Ocna Mureș au ajuns după gratii, după ce instanța i-a condamnat la închisoare pentru lovire sau alte violențe.
Potrivit IPJ Alba, la data de 6 iulie 2020, polițiștii din Ocna Mureș l-au depistat și reținut pe un tânăr de 28 de ani, din Ocna Mureș, care este posesorul unui mandat de executare a pedepsei închisorii.
Tânărul a fost condamnat, de Judecătoria Aiud, la executarea unei pedepse privative de libertate de un an și două luni închisoare pentru lovire sau alte violențe.
Condamnatul a fost depus în Penitenciarul Aiud, pentru executarea pedepsei.
La data de 6 iulie 2020, polițiștii din Ocna Mureș l-au depistat și reținut pe un tânăr de 30 de ani, din Ocna Mureș, care este posesorul unui mandat de executare a pedepsei închisorii.
Tânărul a fost condamnat, de Judecătoria Aiud, la executarea unei pedepse privative de libertate de un an și două luni închisoare pentru lovire sau alte violențe.
Condamnatul a fost depus în Penitenciarul Aiud, pentru executarea pedepsei.
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)