EVENIMENT
Dosar penal pentru un bărbat din Bistra care și-a agresat și amenințat soția și fiica. Polițiștii au emis un ordin de protecție
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2024/07/politie-alba24.jpg)
La data de 21 iulie 2024, în jurul orei 15:00, polițiștii Postului de Poliție Bistra au fost sesizați cu privire la faptul că, la o locuință din comuna Bistra, un bărbat i-ar fi agresat și i-ar fi amenințat pe membrii familiei sale.
Potrivit IPJ Alba, din primele cercetări efectuate de polițiști a rezultat că, pe fondul consumului de alcool și al unor discuții contradictorii, bărbatul în vârstă de 43 de ani, ar fi devenit violent, agresându-le pe soția în vârstă de 37 de ani și pe fiica sa, în vârstă de 18 ani și le-ar fi amenințat cu alte acte de violență.
Față de bărbat a fost emis ordin de protecție provizoriu, pentru o perioadă de 5 zile, prin care i-a fost interzis să se apropie de soția și fiica sa și a fost întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de violență în familie și amenințare.
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)