Două eleve ale Școlii Gimnaziale Ion Agârbiceanu din Alba Iulia s-au calificat la faza națională a Olimpiadei de limba română
Rezultate de excepție obținute de două eleve ale Școlii Gimnaziale „Ion Agârgbiceanu” din Alba Iulia, la faza județeană a Olimpiadei de limba română.
Emma Laris din clasa a V-a A și Diana Morar din clasa a VIII-a au obținut locul 1, calificându-se astfel la faza națională a olimpiadei.
Publicitate
„Este un succes deosebit al lor și al colegelor noastre care le-au pregătit, prof. Alina Lupșa și respectiv prof. Elena Negrescu! Avem cu ce ne mândri! Succes fetelor pe mai departe”, au transmis reprezentanții unității de învățământ, pe pagina de Facebook.
ȘTIREA TA — trimite informații foto/video la Alba24
Publică Anunț Gratuit pe Alba24.ro
Publica un anunt gratuit





Comentarii (0)