ACTUALITATE
Dovadă de spirit civic. Un tânăr din comuna Mogoș a predat poliției 600 de lei găsiți pe o stradă din Abrud
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2014/07/portmoneu.jpg)
Potrivit IPJ Alba, la data de 28 octombrie, la Poliţia Oraşului Abrud s-a prezentat M.R.V., de 28 de ani, din Cristeşti, comuna Mogoş şi a predat suma de 600 de lei despre care a declarat că a găsit-o, în după amiaza aceleiași zile, pe o stradă din Abrud.
Poliţiştii au demarat activităţile pentru identificarea persoanei care a pierdut suma de bani, iar pe M.R.V. l-au felicitat pentru spiritul civic desăvârşit de care a dat dovadă.
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)