ACTUALITATE
Drumul între Gârda de Sus şi Gheţar a fost deblocat. Se circulă în condiţii de iarnă
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2012/01/drum-ghetar-apuseni.jpg)
La începutul acestei săptămâni, o cantitate considerabilă de zăpadă s-a prăbuşit pe carosabil, depăşind 7 metri şi a blocat accesul spre Gheţar, în zona Cheilor Ordâncuşii. S-a intervenit pentru îndepărtarea zăpezii, însă operaţiunile au fost dificile, mai ales că ninsorile au continuat. Vineri după-masa, s-a reuşit degajarea tronsonului, însă se circulă în continuare în condiţii de iarnă.
Citeşte aici mai multe despre intervenţiile în zonă.
Foto: arhivă
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)