ACTUALITATE
După ce şi-a înjurat doi cunoscuţi, a ameninţat că îi loveşte cu toporul. Un echipaj al jandarmeriei a intervenit să îl prindă pe agresor
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2012/04/topor.jpg)
Cei doi bărbaţi care colectau resturi metalice la halda de steril din cartierul albaiulian Bărăbanţ s-au „trezit” cu ameninţări din partea lui Octavian M. (36 de ani), care s-a apropiat de ei cu intenţia de a returna o cană.
Una dintre persoanele ameninţate a solicitat ajutor la 112, iar un echipaj de jandarmerie a intervenit de urgenţă şi a prevenit amplificarea violenţelor.
Octavian M. a fost întrebat de cei doi bărbaţi despre o ceartă în care fusese protagonist, alături de un nepot al unuia dintre ei.
Bărbatul în vârstă de 36 de ani s-a enervat, a început să-i înjure pe cei doi şi să-i ameninţe cu acte de violenţă. A încercat să-i lovească, iniţial, cu un bolovan, apoi cu un topor, şi le-a spus că după lăsarea întunericului va reveni şi îşi va pune în practică ameninţările.
Agresorul a fost prins şi pentru săvârşirea infracţiunii de ameninţare de către acesta, a fost întocmit un proces verbal despre împrejurările constatate. Actul de sesizare va fi înaintat poliţiei pentru continuarea cercetărilor în cauză.
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)