ACTUALITATE
După gratii, pentru conducere sub influența alcoolului și fără permis. Un bărbat de 36 de ani din Aiud are de executat trei ani de închisoare
![inchisoare](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2011/01/jail-e1592299101473.jpg)
Un bărbat în vârstă de 36 de ani din Aiud care a fost condamnat la 3 ani de închisoare pentru conducere sub influența alcoolului și conducere fără permis a ajuns după gratii, la Penitenciarul Aiud.
Polițiștii din Rădești l-au identificat și reținut, la data de 13 mai, pe S.V., de 36 de ani, din Aiud, posesorul uni mandat de executare a pedepsei închisorii.
Acesta a fost condamnat, la data de 10 mai, de Judecătoria Aiud, la executarea unei pedepse privative de libertate de 3 ani închisoare, pentru comiterea infracțiunilor de conducere sub influența alcoolului și conducere fără permis.
Condamnatul a fost depus în Penitenciarul Aiud, pentru executarea pedepsei.
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)