EVENIMENT

Echipa de fotbal a avocaților din Alba a participat la cupa Baroului Argeș. Care au fost avocații care au reprezentat județul

Echipa de fotbal a avocaților din Alba a participat în acest weekend la cupa Baroului Argeș. O competiție de fotbal la care au participat 29 de barouri din țară.

Avocații din Alba care au mers să reprezinte baroul sunt: Răzvan Gâlea (decanul baroului) Ionuț Filipescu, Cosmin Arion, Sorin Plesa, Moisa Petre, Razvan Mihailescu, Alexandru Pățan, Cristian Popovici, Marius Nicoara, Constantin Cojan și Emil Popescu.

Aceștia au jucat trei meciuri împotriva Barourilor din Cluj, Vâlcea și Ilfov.

Ce rezultate au obținut

În grupe 0- 1 cu Baroul Cluj, un egal cu Baroul Valcea și un 5- 0 cu Baroul Ilfov. În final, fotbaliștii avocați din Alba s-au clasat la mijlocul clasamentului, pe locul 15.

Turneul a fost câștigat de Baroul Cluj, pe locul secund au fost avocații din Iași, iar pe trei baroul Brașov.

Cel mai bun jucator al turneului a fost A. Corpodean – Baroul Cluj. Cel mai bun portar a fost desemnat N. Hamza de la Baroul Iasi.

De asemenea la decernarea cupelor și medaliilor a participat și fostul fotbalist Lucian Sânmartean.