EVENIMENT

Echipa de handbal masculin a LPS Alba Iulia a încheiat pe locul 4 Turneul Final al Campionatului Național de Juniori I

Echipa de handbal masculin a Liceului cu Program Sportiv din Alba Iulia s-a clasat pe locul 4 în urma Turneului Final al Campionatului Național de Juniori I, „Speranță”.

La finele Campionatului Național de Handbal Masculin pentru juniori, echipa Liceului cu Program Sportiv din Alba Iulia a obținut o clasare în TOP 4, după ce au jucat finala mică din cadrul Turneului Final.

Echipa pregătită de Liliana Coman și Gabriela Năsăudean a încheiat pe locul 2 în Grupa A, fapt care i-a propulsat pe sportivii din Alba Iulia în semifinalele competiției.

În semifinale aceștia au pierdut în fața celor de la CSM Ploiești cu scorul de 42-36, urmând ca în finala mică să mai sufere o înfrângere cu scorul de 40-34, împotriva celor de la CSS Făgăraș.

Dintre handbaliștii LPS-ului, s-a remarcat Mihai Năsăudean, care a fost desemnat cel mai bun inter dreapta al turneului final.