ACTUALITATE
Eveniment Rotary Aiud: Colectare de fonduri pentru înființarea unui centru pentru copii cu boli din spectrul autist
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2022/12/rotary-aiud-e1671175981544.jpg)
Clubul Rotary Aiud, organizează în data de 17 decembrie, la restaurantul La Balta Aiud, evenimentul “Tradiții și colinde la foc de tabără – O zi pentru a dărui”.
Banii strânși vor ajuta la înființarea unui centru pentru copii cu boli din spectrul autist dar și pentru dotarea secției de pediatrie a Spitalul Municipal Aiud.
Pentru mai multe informații, cei de la Rotay pot fi contactați pe Facebook: Rotary Club Aiud sau la numerele de telefon: 0744 374 879 sau 0740 236 167. Vă așteptăm!
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)