EVENIMENT
Femeie bolnavă, transportată la ambulanţă cu ajutorul jandarmilor
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2011/02/ambulanta.jpg)
Un echipaj de la Serviciul de Ambulanţă a solicitat sprijinul jandarmilor, miercuri dimineaţă, în jurul orei 6.00, pentru a ajunge la o femeie de 45 de ani, bolnavă, din localitatea Zinzeşti.
Drumul acoperit cu zăpadă şi gheaţă a fost impracticabil pentru ambulanţă, făcând imposibilă deplasarea cadrelor medicale până la domiciliul bolnavei. Un echipaj de jandarmi a reuşit să ajungă până în localitatea Pătruşeşti, de unde au preluat bolnava – care între timp fusese adusă din Zinzeşti, cu ajutorul unei maşini de teren – şi au transportat-o până în localitatea Horea, unde aştepta echipa medicală.
Cadrele medicale au verificat starea de sănătate a femeii, aceasta fiind condusă ulterior la Spitalul orăşenesc Câmpeni, pentru continuarea investigaţiilor medicale.
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)