ACTUALITATE
Femeie de 35 de ani din comuna Şibot, după gratii. Are de executat o pedeapsă de 3 ani şi 8 luni de închisoare, pentru furt şi distrugere
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2015/03/femeie-catuse-arestata-inchisoare.jpg)
Poliţiştii Postului de Poliţie Şibot, în timp ce executau activităţi de patrulare împreună cu poliţiştii Secţiei 2 Poliţie Rurală Vinţu de Jos au depistat-o, marţi, pe o tânără de 35 de ani, din comuna Şibot, posesoarea unui mandat de executare a pedepsei închisorii, emis la data de 17 mai 2017 de Judecătoria Alba Iulia.
Aceasta a fost condamnată la executarea unei pedepse privative de libertate, de 3 ani şi 8 luni închisoare, pentru săvârşirea infracţiunilor de furt calificat şi distrugere.
Condamnata a fost depusă în Penitenciarul Aiud, pentru executarea pedepsei.
Norica Alina P. a fost condamnată în legătură cu un caz de furt de elemente de cale ferată.
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)