ACTUALITATE
Femeie din Neamț, cercetată după ce a înșelat o vânzătoare din Ciugud. A plecat cu restul și cu banii pe produsele pe care voia să le cumpere
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2014/12/casa-marcat-magazin.jpg)
În după amiaza zilei de 2 decembrie, poliţiştii Postului de Poliţie Ciugud au fost sesizaţi cu privire la faptul că vânzătoarea unui magazin din comună a fost înşelată de către o clientă.
Poliţiştii au demarat activităţile de cercetare, iar în apropierea magazinului a fost identificată o femeie de 33 de ani, din judeţul Neamţ, ca persoană bănuită de comiterea înşelăciunii.
În sarcina acesteia s-a reţinut faptul că, în jurul orelor 17.30, a cumpărat produse alimentare pe care le-a achitat cu o bancnotă de 200 de lei de la care a primit rest suma de 150 de lei. Ulterior s-a răzgândit, a returnat produsele alimentare şi a primit înapoi bancnota de 200 de lei însă nu a restituit şi restul primit.
În urma intervenţiei poliţiştilor, întregul prejudiciu a fost recuperat şi restituit reprezentanţilor magazinului.
Faţă de femeia bănuită de comiterea furtului a fost întocmit dosar penal în care este cercetată sub aspectul comiterii infracţiunii de înşelăciune.
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)