ACTUALITATE
Fetiţă de 7 ani din Scărişoara, lovită de o maşină pe DN75, în timp ce traversa prin loc nepermis. A fost dusă la un spital din Cluj Napoca cu fractură la picior
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2013/08/politia1.jpg)
Joi, seara, în jurul orei 18.00, Poliţia Orașului Cîmpeni a fost sesizată prin 112, cu privire la faptul că pe DN 75, in localitatea Scărişoara, s-a produs un accident rutier, soldat cu victime omeneşti.
Echipa de cercetare deplasată la locul accidentului, a constatat că minora în vârstă de 7 ani, din comuna Scărişoara, s-a angajat în traversarea străzii prin loc nepermis. A fost surprinsă şi accidentată de un autoturism condus de M.D., un bărbat în vârstă de 29 de ani, din comuna Arieşeni.
În urma accidentului minora a suferit plăgi contuze şi o fractură de membru inferior şi a fost transportată la spitalul din Cîmpeni de unde a fost transferată la un spital din Cluj Napoca. Conducătorul auto a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ. Cercetările sunt continuate.
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)