Florin Vlad din Alba Iulia a obținut locul I la Cupa României la skandenberg, de la Pitești. Au participat peste 150 de sportivi

Florin Vlad din Alba Iulia s-a clasat pe prima treaptă a podiumului, la categoria sa de greutate, la Cupa României la skandenberg.

A fost vorba despre un eveniment sportiv organizat la Pitești ce a avut loc, duminică, 21 iulie 2024. Florin a concurat la categoria seniori, plus 110 kilograme.

La competiție au participat peste 150 de participanți din toată țara.

Florin a reușit să obțină locul I la categoria sa de greutate. Acesta face parte din ”Clubul Lupilor Sibiu”, unde se antrenează alături de sportivii clubului.

Este vorba despre un sport spectaculos, însă de cele mai multe ori cei care îl practică trebuie să se antreneze mult în privat.

Din acest motiv Florin și-a cumpărat o masă de skandenberg și antrenează acasă, deoarece o singură sală de forță din Alba dispune de o asemenea dotare.