ACTUALITATE

FOTBAL: Metalul Aiud – Europa Alba Iulia 0-2. Bălaș și Apetri au adus victoria albaiulienilor

Metalul Aiud a pierdut sâmbătă, pe propriul teren, partida cu liderul Ligii a IV-a, Europa Alba Iulia, formație ce în prima parte a jocului de la Aiud nu s-a regăsit, fiind nevoie de 55 de minute pentru a înscrie în poarta lui Gânscă.

Prima repriză de la Aiud a fost una modestă, lipsită de prea multe oportunități de a marca pentru ambele formații. După pauză albaiulienii au ieșit mai motivați și Cristi Bălaș a reușit să deschidă scorul pentru Europa Alba Iulia, în urma unei erori în defensiva Metalului. Citește mai multe pe Sport.Alba24.ro