FOTBAL: Unirea Alba Iulia – Gloria Bistrița 1-2. ”Dubla” lui Predescu a stricat sărbătorile uniriștilor

Unirea Alba Iulia a pierdut, în Vinerea Mare, pe propriul teren, contra liderului Gloria Bistrița. Elevii lui Stelian Gherman au jucat bine în debut, dar la pauză Gloria Bistrița a condus cu 1-0 şi în repriza secundă Pecarov a restabilit egalitatea. În minutul 90+3, Gloria Bistrița a primit lovitură de la 11 metri, transformată de Predescu.

Uniriștii au început curajos partida cu Gloria Bistrița și au ratat câteva oportunități de a marca în prima repriză, dar, din păcate, în ultimele minute, Predescu de la Bistrița a deschis scorul pe ”Cetate”. Profitând de plasamentul greșit al lui Bumbac, acesta a rămas singur cu Pascal și l-a învins pe portarul ”alb-negrilor”.