FOTO: 40 de sindicaliști din Alba, prezenți la marele protest al angajaților din Învățământ, desfășurat la București
40 de membri ai Uniunii Sindicale ”Spiru Haret” Alba participa la marșul de protest de la București, au anunțat reprezentanții sindicatului.
Aceștia sunt însoțiți de președintele Sindicatului USTFSE "Spiru Haret"Alba, Bogdan Cârcoană.
Publicitate
Reamintim că angajații din Învățământ protestează vineri, 9 iunie, în București, între orele 11.00 și 16.00.
Potrivit estimărilor, în stradă au ieșit câteva mii de angajați din sistem, nemulțumiți de salarii, de dotări și de modul în care este organiată Educația.
Vineri este a 12-a zi de grevă generală în școli, protestul de muncă fiind declanșat pe 22 mai.
ȘTIREA TA — trimite informații foto/video la Alba24
Publică Anunț Gratuit pe Alba24.ro
Publica un anunt gratuit





Comentarii (0)