FOTO UPDATE: ACCIDENT la ieşire din Alba Iulia spre Sebeş, pe podul peste râul Mureş. CIRCULAŢIE îngreunată
UPDATE: Traficul a fost reluat în condiții normale în jurul orei 15.35, potrivit IPJ Alba.
Cu toate acestea, din cauza numărului mare de maşini care au circulat în zonă, traficul se desfăşura încă cu dificultate, până spre seară. Conducători auto aflaţi în trafic au sesizat că se formaseră coloane de maşini pe kilometri întregi, în ambele sensuri.
Echipaje ale Poliţiei Rutiere au acţionat pe DN1, între Alba Iulia şi Sebeş, pentru a acorda sprijin şoferilor.
În accidentul de pe pod, nu au fost persoane rănite, însă unul dintre autoturismele avariate nu a putut fi mutat cu uşurinţă de la locul impactului, din cauza defecţiunilor.
Este vorba despre o tamponare. Un autoturism BMW înmatriculat în Alba a lovit din spate un taxi.
ȘTIREA TA — trimite informații foto/video la Alba24
Publică Anunț Gratuit pe Alba24.ro
Publica un anunt gratuit





Comentarii (0)