EVENIMENT
FOTO: ACCIDENT la Râpa Roșie din Sebeș: Doi bărbați s-au răsturnat cu un ATV
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2024/03/WhatsApp-Image-2024-03-03-at-18.07.21-1-e1709482337630.jpeg)
Un accident a avut loc duminică 3 martie 2024, în jurul orei 17.50, în zona Râpa Roșie din Sebeș. Este vorba despre doi bărbați care s-au răsturnat cu un ATV.
La fața locului au intervenit pompierii militari din Sebeș.
Potrivit ISU Alba, echipajul SMURD din cadrul Secției de pompieri Sebeș a fost solicitat să intervină pentru acordarea primului ajutor la un accident produs în municipiul Sebeș, zona Râpa Roșie.
Ambele persoane au fost evaluate medical, una dintre ele a suferit un traumatism la unul din membrele inferioare.
Persoana a fost preluată de către echipajul SMURD și transportată la Unitatea de Primiri Urgențe a Spitalului Județean de Urgență Alba Iulia. Persoana transportată la spital este un bărbat în vârstă de 35 de ani.
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)
Miti
duminică, 03.03.2024 at 21:17
Poliția lipsește cu desăvarșire!