EVENIMENT

Sportivele de la Asociația Club Sportiv Alexandra Pavel au obținut 8 medalii la concursul internațional de gimnastică ritmică „Grația Primăverii”, desfășurat la Chișinău.

Sportiva din Alba Iulia Georgiana Alexandra Pavel (18 ani) a obținut locul II la senioare.

La competiția de la Chișinău, ajunsă la ediția a 8-a, au participat peste 300 de gimnaste reprezentând cluburi din Republica Moldova, România și Ucraina.

Georgiana Alexandra Pavel a obținut locul II la categoria seniori, rezultat foarte bun având în vedere că sportiva vine după o accidentare și s-a antrenat cu dureri în ultimele săptămâni.

La competiția de la Chișinău, micuțele gimnaste pregătite de Alexandra și Vera Pavel, au obținut 8 medalii, după cum urmează: