EVENIMENT
FOTO: Acțiune de ecologizare pe Valea Orzii. Localnicii au adunat peste 80 de saci de pet-uri, sticle și doze de aluminiu
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2022/03/ecologizare-valea-orzii-scaled-e1647689906106.jpg)
Mai mulți cetățeni din cartierul albaiulian Oarda au organizat sâmbătă, 19 martie, o acțiune de ecologizare a Văii Orzii. În câteva ore, au fost adunate peste 80 de saci de gunoaie.
„Când oamenii locului se implică nu pot să iasă decât lucruri foarte bune. Așa a fost astăzi, alături de ordenii care ne-au invitat la o acțiune de ecologizare a Văii Orzii.
Orele petrecute alături de oameni implicați au fost speciale și am reușit să adunăm peste 80 de saci de pet-uri, sticle, doze de aluminiu etc.
Îmi scot pălăria în fața tuturor celor care au participat la această acțiune. Vom continua!”, a scris viceprimarul Marius Filimon, pe pagina de Facebook.
sursa, foto: Marius Filimon
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)